Dnia 23 października w naszym przedszkolu mieliśmy przyjemność gościć Panią policjantkę z Powiatowego Komisariatu Policji w Sokółce.

Celem wizyty było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Pani policjantka przybliżyła dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się na drodze. Dużym zainteresowaniem cieszyły się akcesoria: samochodziki, jezdnia, drogowskazy i światła drogowe z którymi przybyła Pani policjant.
Przypomniała również o konieczności noszenia ubrań posiadających elementy odblaskowe. Dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować i jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Przedszkolaki zadawały pytania oraz dzieliły się swoimi doświadczeniami. Bardzo pouczające były scenki, w których dzieci chętnie brały udział.
Wspólne zdjęcia były zwieńczeniem tej niecodziennej wizyty.

red. Katarzyna Wysztygiel