Przełom kwietnia i maja przyniósł nam sporo pomyślnych wiadomości o laureatach międzynarodowych, ogólnopolskich i miejskich konkursów plastycznych.

1. Zuzanna Baranowska z kl. IV c zdobyła III miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Ptaki, zwierzaki i inne cudaki”, którego organizatorem był Zespół Szkół w Pyskowicach. Na konkurs nadesłano 538 prac z różnych zakątków Polski.
2. Marcin Olechno z klasy III e zdobył nagrodę w V MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM „ WESOŁEGO ALLELUJA”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa w Woli Zgłobieńskiej . Organizatorom sprawia satysfakcję popularność konkursu i cieszy zainteresowanie nim, zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. W tym roku wpłynęła rekordowa liczba prac – 2759 kartek stworzonych przez dzieci przedszkolne i uczniów klas I – VI z 221 szkół oraz placówek kulturalnych i opiekuńczych z 8 państw. Marcin otrzymał nagrodę z rąk Pani Dyrektor na apelu szkolnym.
3. Łukasz Biziuk z kl. III e otrzymał wyróżnienie w III Ogólnopolskim Konkursuie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży "Parki narodowe w Polsce oraz gatunki zwierząt i roślin chronionych", którego organizatorem był MDK Częstochowa. Na konkurs wpłynęło 426 prac nadesłanych z 81 placówek .
4.W Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „ Pentela” Magdalena Kunowska Zdobyła nagrodę Pentel. W Międzynarodowym Konkursie Plastycznym biorą udział dzieci z całego świata! 13 191 – ta niewiarygodna liczba to ilość niezwykle kreatywnych, fantastycznie wykonanych i przemyślanych prac. W tym roku wśród tej puli soczyście kolorowych rysunków znalazło się aż 1125 prac z Polski, a nagrodzonych zostało aż 149, a wśród nich praca Magdy.
5. Anna Baranowska z kl. VI b zdobyła kwalifikacje do wystawy w VII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Przyroda w Kolorach” – ŚWIAT WIELKICH I MAŁYCH KOTÓW - MDK Kraków
6. "Ptaki Polski to miejski konkurs plastyczny, którego organizatorem było Przedszkole nr 2 na Osiedlu Zielonym. . II miejsce zajął Gabriel Aluszyk w kat. kl. I i II miejsce także Łukasz Biziuk w kat. kl. III.
7. Anna Baranowska z kl. VI b zdobyła wyróżnienie w konkursie na " Laurkę dla Biblioteki"zorganizowanym przez Filię Biblioteczną Nr 1 Biblioteki Publicznej w Sokółce /Os. Zielone 4/ w związku z 30-leciem jej powstania.
8. W wojewódzkim konkursie plastycznym " Jemy zdrowo i kolorowo" zorganizowanym przez firmę UZIMEX Paulina Czaplejewicz z kl. I b zdobyła I miejsce, a Lena Prokopczyk z kl. III c wyróżnienie. Gratulujemy sukcesów i życzymy dalszej owocnej pracy twórczej.