20 kwietnia 2017 r. odbył się w naszej szkole XVII Szkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł Króla Ortografii klas I - III. Szkolni "królowie ortografii", zdobywcy II i III miejsc oraz wyróżnień reprezentowali szkołę na XVII Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym o tytuł Króla Ortografii klas I - III, który odbył się 25 kwietnia br.. Galeria zdjęć
W szkolnym etapie wzięło udział 58 uczniów, a do kolejnego zakwalifikowało się 28.
A oto i zwycięzcy:
KLASY I
I miejsce - Adam Januszkiewicz, kl. I b
II miejsce - Artur Dobrenko, kl. I b
Wyróżnienie - Cydzik Zuzanna, kl. I b
- Sławomir Jan Tokarewicz, kl. I a
KLASY II
I miejsce - Błażej Żukiewicz, kl. II a
II miejsce - Jakub Kamiński, kl. II b
- Aleksandra Druć, kl. II a
- Jan Zajkowski, kl. II a
III miejsce - Kasandra Kuc, kl. II b
- Aleksander Dobreńko, kl. II e
Wyróżnienie - Angela Piskurewicz, kl. II d
- Julian Buchajski, kl. II d
- Marlena Ochrymiuk, kl. II d
- Oliwia Jackiewicz, kl. II e
- Paulina Kosakowska, kl. II a
- Ksawery Dykiel, kl. II d
Klasa III
I miejsce - Michał Januszkiewicz, kl. III e
- Martyna Aniśko, kl. III e
- Jakub Domin, kl. III c
II miejsce - Natalia Rećko, kl. III b
- Kamila Grynczel, kl. III e
- Adrian Druć, kl. III d
- Wiktoria Minczewska, kl. IIIa
III miejsce - Marcel Nowik, kl. III e
- Martyna Waluk, kl. III c
Wyróżnienie - Emilia Rakieć, kl. III a
- Rafał Szydłowski, kl. III e
- Natalia Rećko, kl. III b
W Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym o tytuł "Króla Ortografii" wzięło udział 62 dzieci z 8 szkół z miasta i gminy Sokółka. Zwycięzcami zostali:
KLASY I
I miejsce - Adam Januszkiewicz, SP 1 w Sokółce
II miejsce - Artur Dobrenko, SP 1 w Sokółce
III miejsce - Emila Matleska, ZSI w Sokółce
Wyróżnienie - Błażej Dobrzyński, ZSI w Sokółce
- Sławomir Jan Tokarewicz, SP 1 w Sokółce
- Cydzik Zuzanna, SP 1 w Sokółce
KLASY II
I miejsce - Błażej Żukiewicz, SP 1 w Sokółce
- Nikola Żukiewicz, ZSI w Sokółce
- Jakub Kamiński, SP 1 w Sokółce
II miejsce - Mateusz Czajkowski, SP w Malawiczach Dolnych
- Kinga Makarewicz, SP w Janowszczyźnie
- Aleksander Dobreńko, SP 1 w Sokółce
III miejsce - Aleksandra Druć, SP 1 w Sokółce
- Igor Dziewiątkowski, ZSI w Sokółce
Wyróżnienie - Łukasz Jackiewicz, SP w Boguszach
- Kasandra Kuc, SP 1 w Sokółce
- Ksawery Dykiel, SP 1 w Sokółce
Klasa III
I miejsce - Martyna Aniśko, SP 1 w Sokółce
- Dominika Sołtan, ZSO w Sokółce
II miejsce - Jakub Domin, SP 1 w Sokółce
- Zuzanna Hawryłko, ZSI w Sokółce
- Michał Januszkiewicz, SP 1 w Sokółce
III miejsce - Zuzanna Sawoń, ZSO w Sokółce
- Martyna Waluk, SP 1 w Sokółce
Wyróżnienie - Gabriela Gieniusz, ZSI w Sokółce
- Kamila Grynczel, SP 1 w Sokółce
- Szymon Krawile, ZSI w Sokółce
- Wiktoria Minczewska, SP 1 w Sokółce
- Patrycja Pawłowska, ZSO w Sokółce
- Natalia Rećko, SP 1 w Sokółce
- Patrycja Stankiewicz, SP w Malawiczach Dolnych
- Rafał Szydłowski, SP 1 w Sokółce
Zwycięzcy obu konkursów otrzymali cenne nagrody książkowe ufundowane przez Burmistrza Sokółki. Ponadto nagrody rzeczowe, upominki dla wszystkich uczestników konkursu oraz słodki poczętunek ( dla dzieci, rodziców i zaproszonych gości) zostały pozyskane od sponsorów: PSS Społem w Sokółcem Tesco, METL - FACH, Alior Bank, Sklep "U Iwony", PPHU UZIMEX.