Kurier Uczniaków * 5 (28) * rok szkolny 2014/2015.
Oceny: / 0
26.05.2015.

Kurier Uczniaków * 5 (28) * rok szkolny 2014/2015.

GrassRoots Day - Majówka z Piłką Nożną w Drahlach.
Oceny: / 2
23.05.2015.

"Przybyliśmy, zobaczyliśmy i się bawiliśmy" - tak w skrócie można podsumować nasz udział Międzynarodowym Pikniku GrassRoots Day pod patronatem UEFA. Tematem przewodnim była oczywiście piłka nożna.

SPACER "HISTORIA I ZABYTKI NASZEGO MIASTA"
Oceny: / 11
16.05.2015.

XIV Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny
Oceny: / 5
15.05.2015.
 Najczęstsze skojarzenia z cyfrą siedem? Oto one: siedem cudów świata, siedem dni tygodnia, siedem przypadków, królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków. A "Siedmiu wspaniałych"? To jeden z najlepszych amerykańskich westernów - film z 1960 roku w reżyserii Johna Strugesa, w którym siedmiu kowbojów podejmuje się niemalże niewykonalnej misji - obrony meksykańskiej wioski przed bandą ściągającą haracz. Chris Adams - jeden z bohaterów - wypowiada słynną kwestię Umiem tylko strzelać. To nic wielkiego. A naszych siedmiu wspaniałych (właściwie dwudziestu jeden wspaniałych, bo 7x3) może stwierdzić: Umiemy tylko pisać. To nic wielkiego?

Mistrzynie Poprawnej Polszczyzny
Oceny: / 11
14.05.2015.
 Uczennice naszej szkoły wywalczyły I miejsce drużynowo oraz I i III miejsce indywidualnie w IV Międzyszkolnym Konkursie o tytuł "Mistrza Poprawnej Polszczyzny" zorganizowanym w SP w Starej Kamionce.

Zajęcia z ekspertką z IPN
Oceny: / 5
11.05.2015.

Uczniowie VI klas wzięli udział w zajęciach przeprowadzonych przez panią Magdalenę Dzienis-Teodorczuk

z białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Szóstoklasiści mieli okazję dokładniej poznać

losy ludności żydowskiej na Podlasiu przed i w czasie II wojny światowej.

Ekspertka z IPN-u przedstawiła nam sposoby ratowania Żydów podczas II wojny światowej

i sylwetki Polaków, którzy bohatersko pomagali swoim żydowskim sąsiadom.

Zmagania z ortografią najmłodszych
Oceny: / 4
08.05.2015.
 Dnia 29.04.2014 r w Szkole Podstawowej nr 1 w  Sokółce  odbył  się  XV Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł „Króla Ortografii” dla klasI - III.  W wyniku eliminacji szkolnych do konkursu zgłoszono 73 uczniów z 7 szkół, a wzięło udział  71 dzieci. Teksty dyktand zostały przygotowane przez nauczycieli ze szkół uczestniczących w konkursie,  a następnie wybrane w wyniku losowania. <galeria zdjęć>

Oceny: / 4
08.05.2015.
 Z okazji Dnia Ziemi Samorząd Uczniowski, we współpracy z nauczycielką przyrody panią Eulalia Mroczko, ogłosił konkursy na prace plastyczne z materiałów uzyskanych z recyklingu.