Trzydniowa wycieczka uczniów klas V nad morze
Oceny: / 2
24.06.2015.

W tym roku klasy V wraz z wychowawcami w dniach 16-18 czerwca 2015r.  udały się na wycieczkę w okolice morza i do Trójmiasta. Program odejmował zwiedzanie Gdańska – ciągu Drogi Królewskiej ( ul. Długa, Długi targ, żuraw, Ratusz, Dwór Artusa, fontanna Neptuna, ul. Mariacka i Kościół Mariacki), następnie zwiedziliśmy park i Katedrę Oliwską ze słynnymi rokokowymi  organami. Wysłuchaliśmy pięknego koncertu na tych organach.

Czytaj całość

Szkolny zestaw podręczników i materiałów ćwiczeniowych na rok szkolny 2015/2016.
23.06.2015.

Szkolny Zestaw Podręczników na rok szkolny 2015/2016 Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce.

Wycieczka uczniów klas VI do Krakowa i Zakopanego.
Oceny: / 6
22.06.2015.
 W dniach 15 - 20.06.2015r. byliśmy przez 6 dni na bardzo ciekawej wyprawie. Zwiedziliśmy  Kopalnię Soli w Wieliczce, która jest teraz muzeum a jednocześnie zabytkiem wpisanym na listę UNESCO. Po drewnianych schodach zchodzilismy 54 pietra w dół , A tam otworzył się przed nami podziemny świat solnych grot, korytarzy, kaplic, pięknych rzeżb i jeziorek, wszystko z soli- próbowaliśmy - słone! Po 3 godz wyjechaliśmy windą w środku miasta. Wrażenia niesamowite.<album>
Czytaj całość

Kurier Uczniaków * 6 (29) * rok szkolny 2014/2015.
22.06.2015.

Kurier Uczniaków * 6 (29) * rok szkolny 2014/2015.

Niesamowite osiągnięcia ucznia klasy IVa
Oceny: / 12
19.06.2015.

Szymon Zajkowski ma 11 lat jest uczniem klasy IVa. Swoją przygodę z szachami rozpoczął jesienią 2011 r. Do grania w szachy zachęcił go i jego brata Piotra Zajkowskiego (uczeń klasy IIIc) tata. Przekazał mu swoją całą wiedzę, ale Szymon był tak pojętnym uczniem, że mama zapisała go do klubu szachowego,  aby tam  dalej ćwiczył.  Od tej pory zaczęła się prawdziwa gra w klubie LUKS Orient Sokółka,  pod okiem trenera. Szymon szybko zaczął wspinać się po kolejnych kategoriach. Brał udział w wielu turniejach, gdzie zdobywał wysokie miejsca pucharowe.

Kiermasz podręczników
18.06.2015.
Informujemy, że 23 czerwca (wtorek) o godzinie 9.00 w budynku klas IV-VI odbędzie się kiermasz podręczników. Wszystkich chętnych zapraszamy.

Uczestniczymy w akcji bezpieczne wakacje.pl
18.06.2015.

Na podanej stronie nauczyciele mogą pobrać gotowe scenariusze do przeprowadzenia zajęć o tematyce bezpieczeństwa. W ramach akcji prowadzony jest też konkurs fotograficzno-plastyczny (Nie)znane atrakcje mojego regionu.
Pracami konkursowymi mogą być w szczególności fotografie obiektów, miejsc, ale także tradycyjnych plac plastycznych odnoszących się do tematu konkursu. O szczegółch  konkursu dzieci zainteresowane mogą się dowiedzieć w świetlicy lub też na stronie organizatora w zakładce konkursy. Zapraszamy!

IX Sokólski Bieg Pokoleń
Oceny: / 6
17.06.2015.
    16 czerwca 2015 r. Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Sokółce po raz IX zorganizowało Sokólski Bieg Pokoleń. Tradycyjnie od lat uczniowie i nauczyciele naszej szkoły popierają tę inicjatywę i chętnie uczestniczą w tym biegu.